Własny gabinet kosmetologiczny

Tipmi
Posty: 54
Rejestracja: sob lis 14, 2020 9:28 am

Własny gabinet kosmetologiczny

Post autor: Tipmi » wt kwie 30, 2024 12:08 pm

Cześć, mam pytanie. Aktualnie studiuję kosmetologię i od 3 lat prowadzę własny gabinet. Mocno interesuję się zabiegami iniekcyjnymi oraz zauważyłam, że pewna cześć zabiegów jest zarezerwowana wyłącznie dla lekarzy, również stomatologów. Ponieważ zamierzam się dalej rozwijać i wprowadzać kolejne zabiegi do oferty zastanawiam się nad rozpoczęciem studiów stomatologicznych aby w przyszłości móc oferować klientom zabiegi takie jak kwasy medyczne, nici pdo, rożnego rodzaju wypełniacze itp.
Pytanie brzmi:
Jakie zabiegi może wykonywać wyłącznie lekarz a jakie kosmetolog?
Jakie uprawnienia do wykonywania zabiegów na pograniczu kosmetologii i medycyny estetycznej ma pielęgniarka, czy są one większe niż w przypadku kosmetologa?
Czy jest inna droga aby móc wykonywać te zabiegi kończąc inny kierunek niż lekarski, lekarski- dentystyczny?
Rozważam współpracę z lekarzem lub stomatologiem w gabinecie, ale nie mam pomysłu jak to sprawnie zorganizować. Chodzi mi o to, co w przypadku gdy np. Lekarz nie dojedzie na umówione zabiegi z jakiegoś powodu i trzeba przekładać klientki? Chciałabym uniknąć podobnych sytuacji, dlatego wolałabym mieć możliwość zajmowania się tym osobiście.
Zwracam się do osób bardziej doświadczonych po pomoc, zanim zdecyduję się na kolejne trudne studia, tym bardziej, że obecnie nie mam chęci zajmować się stricte stomatologią, a interesuje mnie medycyna estetyczna.

Chciałabym też wprowadzić do gabinetu terminal do płątności bezgotówkowych https://polskabezgotowkowa.pl/ Czy ktoś moze korzystał z usług polski bezgotówkowej? Jakie opinie i jakiego operatora warto jest wybrać?

Podzielcie się proszę Waszym doświadczeniem w tej materii.
ODPOWIEDZ