Kriolipoliza -zabieg wyszczuplający

Kriolipoliza – zabieg wyszczuplający

Kriolipoliza lub zamrażanie tłuszczu to nieinwazyjna, bezpieczna procedura usuwania tłuszczu, znana pod wieloma różnymi nazwami, w tym wymrażanie tłuszczu, Logowa liposukcja, Kriogeniczna lipoliza.

Zabieg polegający na zamrożeniu tłuszczu może zredukować uporczywe tkanki tłuszczowe, które trudno jest stracić przez samą dietę i ćwiczenia, wykorzystując kontrolowany proces chłodzenia kriolipolizy do celowania i krystalizacji komórek tłuszczowych.

W przypadku kriolipolizy komórki tłuszczowe są trwale niszczone z powodu chłodzenia tłuszczu podskórnego, co powoduje lipolizę – rozpad komórek tłuszczowych.

Technika zabiegu

Ta nowatorska nieinwazyjna technologia wykorzystuje kontrolowaną ekspozycję na zimno, aby wpływać na stopniową redukcję podskórnej warstwy tłuszczu za pomocą naturalnej dyfuzji termicznej.

Tłuszcz jest schładzany do kontrolowanej temperatury, w wyniku czego komórki tłuszczowe krystalizują się i umierają, nie powodując uszkodzenia żadnej z otaczających tkanek, nerwów ani skóry.

Wyniki mogą zacząć być widoczne w ciągu zaledwie trzech tygodni od pierwszego zabiegu, dalsze i lepsze wyniki można zaobserwować, gdy organizm naturalnie przetwarza tłuszcz i eliminuje te komórki tłuszczowe przez układ limfatyczny. Proces ten trwa do sześciu miesięcy.

Kriolipoliza – dla kogo

Zamrażanie tłuszczu może przynieść korzyści każdemu, kto chce poprawić kształt swojego ciała i zmniejszyć uporczywe kieszenie tłuszczu, które trudno jest stracić przez dietę i ćwiczenia. Można nią leczyć większość obszarów ciała, w tym:

  • Brzuch
  • Podwójny podbródek
  • Boki – uchwyty miłosne
  • Tłuszcz pleców
  • Tłuszcz biustonosza
  • Uda (wewnętrzne i zewnętrzne)
  • Ginekomastia – piersi u mężczyzn
  • Kolana

zabieg kriolipolizyWielu pacjentów osiąga znaczną utratę tłuszczu i zmiany konturów ciała już po jednym zabiegu.

Skrystalizowane komórki tłuszczowe stopniowo umierają i są naturalnie wydalane z organizmu. W tygodniach i miesiącach po zabiegu pozostałe komórki tłuszczowe kondensują, zmniejszając warstwę tłuszczową.

Podczas leczenia normalne jest odczuwanie silnego uczucia ciągnięcia na leczonym obszarze. Proces chłodzenia powinien następnie znieczulić obszar po kilku minutach po zabiegu. Niektórzy pacjenci zgłaszają różowawy wygląd w miejscu leczenia, który może trwać kilka godzin po zabiegu.

Zalety kriolipolizy

Ta rewolucyjna technologia to nowe podejście do redukcji tłuszczu, które nie wymaga operacji.

W przeciwieństwie do tradycyjnej liposukcji, w przypadku kriolipolizy nie ma przestojów, obrzęków ani dyskomfortu, ponieważ kontrolowany system chłodzenia ignoruje zdrową skórę i komórki nerwowe, a jedynie zamraża komórki tłuszczowe. Te komórki tłuszczowe następnie krystalizują i są rozkładane przez naturalne środki obronne organizmu.

To sprawia, że zamrażanie tłuszczu jest jednym z najpopularniejszych nieinwazyjnych zabiegów redukcji tłuszczu z ponad kilkoma milionami zabiegów na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *