usuwanie naczynek na twarzy

Popękane naczynka na nogach i twarzy

Defekty skóry, nazywane często “pajączkami” to małe żyły, które pojawiają się najczęściej na policzkach, nosie i nogach. Małe żyłki są zazwyczaj czerwone, a większe fioletowe. Mają wiele nazw, w tym: pajączki, złamane żyły (nie jest to dokładna nazwa, ponieważ w rzeczywistości nie są złamane), pękające naczynka, żyły kapilarne.

Zwykle drobne żyły w skórze są niewidoczne, ale u niektórych ludzi rozszerzają się i pokazują przez skórę. Jedną z przyczyn tego jest zbyt duża ekspozycja na słońce latem. Innym jest ciąża lub leczenie estrogenami. Predyspozycje do występowania mogą być również dziedziczone. Pojawiające się naczynka mogą czasami być oznaką trądziku różowatego, stanu skóry wynikającego z nadużywania kremów steroidowych. Pajączki są bardziej widoczne po połowie życia, kiedy skóra staje się cieńsza i traci część swojego kolagenu.

Pajączki to w rzeczywistości czerwone i fioletowe naczynka krwionośne, które występują w na nogach i twarzy. Wyglądają jak małe pajęczyny, dlatego są nazywane właśnie “pajączkami”. Medycznym terminem dla pajączków jest telangiektazja, a żylaki nie są tym samym stanem. Żylaki są dużymi, opuchniętymi żyłami, które zwykle dotykają nóg, podczas gdy pajączki są delikatne i mają tendencję do rozwoju w skupiskach.

 

Usuwanie popękanych naczynek

Popękane naczynka zwykle przyjmują jeden z tych podstawowych wzorów. Mogą wyglądać jak cienkie oddzielne linie lub mogą przypominać małe kształty w kształcie gałęzi, albo mogą pojawić się w prawdziwym kształcie pająka. Typ A jest zwykle widoczny na wewnętrznym kolanie, podczas gdy wzór rozgałęzienia zwykle pojawia się na zewnętrznym udzie w rozłożonym słońcu lub na kole.

laserowe usuwanie naczynek

Pękające naczynka były kiedyś leczone w procesie zwanym skleroterapią, jest to jedna z technik stosowanych w leczeniu pajączków. Wiąże się to z użyciem bardzo cienkiej igły do ​​wstrzyknięcia roztworu (środek powodujący stwardnienie) bezpośrednio do żył. Roztwór powoduje obrzęk błony śluzowej żyły, ostatecznie zamykając naczynie krwionośne i zapobiegając przepływowi krwi.

Po dokładnym oczyszczeniu skóry alkoholem, strzykawka z małą igłą wstrzykuje niewielką ilość roztworu do obliteracji żylaków (stwardnienie) bezpośrednio do żyły.

Roztwór wypiera krew w żyle, powodując jej blanszowanie lub zmianę koloru na biały. Następnie statek denerwuje się i zaczyna puchnąć. Gdy igła jest wycofana, ciśnienie jest natychmiast przykładane do obszaru. Skóra może być ugnieciona, aby pomóc rozproszyć roztwór i zmniejszyć siniaki. Każda żyła może wymagać kilku zastrzyków, a większość znika w ciągu dwóch tygodni do dwóch miesięcy.

 

Żyłki nici są wywoływane przez powiększenie naczyń krwionośnych i gdy proces powrotu żylnego krwi nie działa prawidłowo.

 

Skóra uzyskuje dopływ krwi z małych naczyń krwionośnych, które rozgałęziają się na zewnątrz od głównego drzewa tętnic i żył w ciele. Te naczynia krwionośne mają cieńsze ściany, dzięki czemu można je zobaczyć przez powierzchnię skóry. Układ krążenia przywraca przepływ krwi z powrotem do serca przez większe żyły. Ten proces jest kontrolowany przez współczulny układ nerwowy.

Popękane naczynka mogą czasami powodować bóle nóg, ale nie jest wymagane leczenie, ponieważ dyskomfort spowodowany przez nie nie jest poważny.

 

Dermestetic
Phone: 791 529 417
Powstańców Wielkopolskich 82/LU2
Szczecin, 70-123

 

Laserowe usuwanie popękanych naczynek

Laser barwnikowy jest uważany za najskuteczniejszy laser do usuwania zmian naczyniowych. emituje światło, które wpływa na żywe tkanki. Jego spolaryzowana wiązka światła ma ściśle określone parametry (długość fali i moc), dzięki czemu jest zdolna do penetracji skóry i oddziaływania wyłącznie na konkretne tkanki – w tym przypadku, na barwnik krwi – hemoglobinę. Dochodzi do „ścięcia się” krwi a tym samym zamknięcia naczynia krwionośnego.

3 Replies to “Popękane naczynka na nogach i twarzy”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *