Lifting twarzy – dla kogo i kiedy

Lifting twarzy – dla kogo i kiedy

Operacja liftingu, znana również jako rytidektomia, co dosłownie oznacza „chirurgiczne usunięcie zmarszczek” to zabieg estetyczny, który nadaje pacjentowi młodzieńczy wygląd.

Lifting twarzy jest jedną z procedur estetycznych, która zyskała na popularności w ostatnich latach i nie jest już zabiegiem wyłącznie dla gwiazd Hollywood.

Badania wykazały, że procedura liftingu twarzy staje się coraz bardziej standardowa w katalogu wyborów, które ludzie podejmują w codziennym życiu.

Istnieje wiele metod przeprowadzania liftingu twarzy, wszystkie z własnymi korzyściami i różnicami, są to:

  1. Tradycyjny lifting twarzy.
  2. Endoskopowa operacja liftingu twarzy przez “dziurkę od klucza”.
  3. Zawieszenie czaszki przy minimalnym dostępie MACS.
  4. Lifting twarzy “dziurka od klucza” polega na umieszczeniu endoskopu przez nacięcie i przeprowadzeniu zabiegu za pomocą monitora telewizyjnego, natomiast lifting twarzy MACS polega między innymi na usunięciu nadmiaru tłuszczu.

Lifting twarzyPrzed wybraniem jakiejkolwiek operacji liftingu twarzy pacjenci mają zazwyczaj okazję usiąść z  konsultantem – chirurgiem plastycznym i szczegółowo omówić swój przypadek. Po dokładnej ocenie pacjent przeważnie otrzymuje porady i opis działań oraz może wybrać, która procedura zapewni im maksymalne korzyści.

 

Kto może korzystać z face liftingu

Nasze twarze są znakiem naszej urody. Wszyscy lubimy pozostać młodzi przez całe życie. Jest teraz możliwe dzięki zaawansowanej operacji liftingu twarzy, aby poprawić, albo zachować nasze naturalne piękno. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą skorzystać z liftingu twarzy. Nie pokazując oczywiście, że on lub ona mieli wykonany lifting twarzy.

Z wiekiem skóra traci swoje naturalne odbicie i elastyczność. W rezultacie wygląd skóry twarzy może stać się coraz bardziej obwisły i matowy. Większość ludzi zaczyna także zauważać widoczne oznaki starzenia się, takie jak drobne zmarszczki, które zwykle są najbardziej widoczne w okolicach oczu, nosa i ust. Lifting twarzy to skuteczny sposób wygładzenia zmarszczek oraz stworzenia świeższej, młodszej cery.

Zabiegi przeciwstarzeniowe są szeroko dostępne, ale ich skuteczność jest często kwestionowana. Efekty liftingu twarzy są niezaprzeczalne i na pewno ludzie wyglądają młodziej po zabiegu.

Lifting twarzy polega na wygładzeniu zmarszczek na twarzy i napięciu tkanki pod spodem, tworząc wygląd młodszej, bardziej jędrnej twarzy. Ogólny efekt polega na usunięciu oznak starzenia. Chirurdzy usuwają nadmiar skóry z twarzy, policzków i szyi.

 

Równowaga estetyczna

Elegancja rysów twarzy jest ważna dla wszystkich, ale istnieją znaczne różnice w tym, czego oczekujemy w wyglądzie mężczyzn i kobiet.
Różnice te obejmują nie tylko jasność skóry, cerę, cienie i rozjaśnienia, ale także faktyczny kształt struktury kości na twarzy.

Wybór zabiegu liftingu twarzy zwykle pociąga za sobą różne pragnienia kobiet i mężczyzn pod względem konturów twarzy, definicji i zakresu operacji.

Estetyczna równowaga twarzy jest jednak czymś więcej niż sumą maksymalizacji każdej możliwej zmiany, a głównym celem wyniku operacji liftingu twarzy jest elegancki i odpowiedni dla wieku wynik, a operacje liftingu twarzy powinny osiągnąć naturalny wygląd.

Staranne przygotowanie do zabiegu liftingu twarzy, otwarte omawianie z chirurgiem plastycznym punktów silnych obaw i zrozumienie punktu krytycznego w kierunku zabiegu liftingu twarzy są ważnymi elementami pomyślnego wyniku operacji liftingu twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *