tca peeling chemiczny

TCA – wszechstronny peeling chemiczny

Peeling ten znany również jako peeling kwasu trichlorooctowego został zaprojektowany w celu zwalczania najbardziej zauważalnych oznak starzenia się skóry, takich jak lekkie zmarszczki,  sucha, nierówna barwa skóry, ale i również może być stosowany w leczeniu blizn po trądziku i okolic dłoni, przedramion i szyi.

Peeling chemiczny TCA wykorzystuje roztwór chemiczny, aby usunąć uszkodzone zewnętrzne warstwy skóry i odsłonić gładszą, czystszą skórę pod spodem. Drobne zmarszczki, nierówna pigmentacja, przebarwienia i inne problemy mogą sprawić, że będziemy wyglądać na starszych od nas. Peelingi chemiczne rozwiązują te problemy, usuwając zewnętrzną warstwę skóry i odsłaniając młodszą skórę poniżej.

Zalety TCA

TCA można wykonać na różnych głębokościach, co oznacza, że ​​można skutecznie leczyć prawie każdy problem skórny lub stopień jego starzenia. Bez względu na głębokość peelingi te są bardzo delikatne dla skóry, w porównaniu np. z laserowym resurfacingiem czy peelingiem fenolowym.

Usunie drobnych zmarszczek na różnych głębokościach. Powrót do zdrowia jest szybki, ponieważ peeling TCA zwykle obejmuje od tygodnia do miesiąca. Dokładna długość powrotu do zdrowia zależy od rodzaju skóry pacjenta, wieku i głębokości złuszczania.

TCA ujawni naturalny blask skóry bez błyszczącego wyglądu i może być bezpiecznie przeprowadzany wiele razy. TCA spowoduje zwiększone tworzenie kolagenu i bardziej młodzieńcze wyrównanie wiązek kolagenu w skórze.

Procedura TCA

Procedura TCAPrzed zabiegiem zaleca się przygotowanie skóry, poprzez nałożenie kremu Retin-A. Zapewni to głębszą penetrację, szybszy powrót do zdrowia i mniejsze ryzyko zmian pigmentu po zabiegu.

Po zabiegu pacjenci stosują środki zapobiegające złuszczaniu, muszą nosić krem ​​z filtrem o wysokim SPF i, jeśli to możliwe, starać się unikać ekspozycji na słońce.

Peeling TCA to jeden z najbardziej innowacyjnych sposobów odmładzania skóry. Po nałożeniu na skórę górne warstwy komórek skóry są złuszczane przez kilka dni.

Kiedy stara skóra się odklei, odsłoni nową warstwę nieuszkodzonej skóry. Ta warstwa skóry ma bardziej równomierny kolor. Peeling TCA polega na oczyszczeniu skóry, a następnie nałożeniu substancji chemicznej TCA na wymaganą głębokość. Ta procedura może wymagać 2-3 aplikacji.

Po zabiegu

Skóra początkowo puchnie, a następnie zaczyna sprawiać wrażenie napiętej. Po 3-4 dniach zewnętrzna warstwa skóry zacznie się łuszczyć, a oderwanie zajmie 7-10 dni.

Pacjent może odczuwać znaczny obrzęk okolicy, zwykle jest to najgorszy okres 48-72 godzin po zabiegu, jednak powinno to ustabilizować się w ciągu kolejnych kilku dni. Po tygodniu do dziesięciu dni skóra powinna wyglądać świeżo, a pacjent powinien być wystarczająco wyleczony, aby wznowić większość zwykłych czynności.

Zaleca się też spanie z podniesioną głową na dwóch lub więcej poduszkach przez pierwsze kilka dni, ponieważ pomaga zmniejszyć obrzęk. Można przyjmować też proste środki przeciwbólowe przez pierwsze kilka dni po złuszczeniu, takie jak paracetamol.

Podczas fazy złuszczania pacjent nie powinien samodzielnie zrywać, zbierać skóry ani jej ściągać, ponieważ może to zwiększyć ryzyko infekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *